Rozstrzygnięcie konkursu

W poprzednim artykule ogłosiłem konkurs na najlepszy komentarz na temat postrzegania roli matematyki w procesie własnej edukacji. Poniżej ogłaszam wyniki.

Matematyka od zera dla inżyniera

Werdykt jury

W konkursowe szranki stanęło 35 komentarzy. W zgodnej opinii jury (w składzie Agnieszka Jarosz i Tomasz Woźniak z wydawnictwa Pętla oraz Szymon Wąsowicz, czyli ja) wszystkie komentarze były wartościowe. Toteż wybór był niezmiernie trudny. Przez dwa dni jurorów łączyła prawdziwa mailowa gorąca linia.

Regulamin konkursu określał maksymalną długość komentarza na 1800 znaków. Jury podeszło do tego z należytą powagą nie nagradzając komentarzy dłuższych. Gorąco na ten temat dyskutowaliśmy dochodząc jednak do wniosku, że dura lex sed lex (łac. sentencja twarde prawo ale prawo). Gdyby jednak pominąć limit długości, niektóre komentarze także zostałyby nagrodzone i lista zwycięzców byłaby inna.

Po długim zastanowieniu i konsultacjach, zgodnie z regulaminem, jury przyznało pięć nagród książkowych, które zostaną przesłane zwycięzcom. A są nimi następujący autorzy komentarzy (kolejność alfabetyczna).

 1. Mag
 2. Magda
 3. Marcin
 4. Sylwek
 5. TomekS

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za trud przygotowania komentarzy. W ten sposób konkurs został zakończony. Jest jednak jego pokłosie.

Po konkursie

Już po zakończeniu przyjmowania komentarzy w dniu 28.02.2019 o godz. 23:59, w dniu 1.03.2019 o godz. 21:36 wpłynął jeszcze jeden komentarz autorstwa Pauliny. Publikuję go jako pozakonkursowy.

Oferta specjalna

W imieniu wydawnictwa Pętla Pan Tomasz Woźniak ogłosił następującą promocję.

Do dnia 31.03.2019 wszyscy nie nagrodzeni uczestnicy, bez względu na długość komentarza (także autorka komentarza pozakonkursowego) mogą zakupić w wydawnictwie Pętla po jednym egzemplarzu książki Matematyka. Od zera dla inżyniera w specjalnej cenie 99 zł powiększonej o koszty przesyłki. Przypomnę, że rynkowa cena książki to 199 zł.

Aby skorzystać z promocji, należy:

 1. Wybrać jedną z opcji dostawy:
  • Paczkomat inPost 15,61 zł
  • Kurier inPost 15,35 zł
 2. Dokonać przelewu kwoty 99 zł powiększonej o koszt przesyłki na konto wydawnictwa Pętla:

  40 1160 2202 0000 0003 2886 2870
  Pętla Sp. z o.o., Biwakowa 4, 02-965 Warszawa

  Jako tytuł wpłaty proszę podać „Konkurs Być matematykiem, Nazwa autora komentarza” (np. Konkurs Być matematykiem, Angelika).

 3. Na adres mailowy Pana Tomasza Woźniaka (tomasz@stroud.edu.pl) przesłać potwierdzenie dokonania przelewu oraz dane osobowe niezbędne do wysłania zamówienia, tj. wybraną opcję dostawy, imię i nazwisko, adres dostawy, nr telefonu (potrzebny kurierowi) oraz adres e-mail. W przypadku wyboru paczkomatu inPost proszę też podać jego numer i adres.

Podziękowanie

W imieniu swoim oraz wszystkich uczestników składam Wydawnictwu Pętla serdeczne podziękowanie za zaproponowanie przeprowadzenia konkursu, ufundowanie nagród oraz zorganizowanie promocji. Myślę, że nie jest to ostatnia nasza wspólna akcja.

1 komentarz do “Rozstrzygnięcie konkursu

Napisz komentarz