Matura za pasem! Przygotuj się!

Przygotowanie do matury jest procesem długotrwałym i nie może opierać się wyłącznie na uczestnictwie w zajęciach szkolnych. Potrzeba tu wiele samodzielnej pracy. Na szczęście…

Maturzysto! Nie jesteś sam!

Czy chcesz podnieść swoje umiejętności matematyczne na wyższy poziom obserwując pracę matematyka–pasjonata z trzydziestoletnim stażem pracy? Na kanale YouTube swojego bloga Być matematykiem zmieściłem playlistę pod nazwą Matura – rozgrzewka. Znajdują się tam krótkie filmy zawierające moje rozwiązania zadań z zestawów maturalnych na obu poziomach: zarówno podstawowym, jak i rozszerzonym. Poniżej drobna próbka.

Kim jestem?

To zwiastun kanału YouTube mojego bloga.

Czy boisz się planimetrii?

Planimetria sprawia uczniom wiele trudności. Tymczasem wystarczy przyswoić sobie kilka podstawowych faktów, aby zupełnie nieźle radzić sobie z trygonometrią czy własnościami figur płaskich.

Jak redagować dowody?

W nauczaniu szkolnym często brak czasu na kształcenie matematycznego języka ucznia, na wyrabianie umiejętności jasnego, zwięzłego i precyzyjnego wyrażania myśli. Dowód postawionej tezy polega na znalezieniu niezbitego argumentu świadczącego o jej prawdziwości. Dobrze też, aby ten argument był prosty tak, aby trafić do odbiorcy i przekonać go o słuszności naszego twierdzenia. Umiejętność znalezienia odpowiedniego argumentu przydaje się nie tylko w matematyce.

Czy wiesz jak zbadać własności funkcji?Wielomiany stanowią jedną z ważniejszych klas funkcji pojawiających się w matematyce. Dość powiedzieć, że za ich pomocą można przybliżyć każdą funkcję ciągłą (czego dowiesz się już na studiach). Znajomość własności wielomianów jest więc niezbędna.

Czy chcesz wiedzieć więcej?

Subskrybuj mój kanał YouTube!

Matura - rozgrzewka

Już dziś zasubskrybuj kanał YouTube mojego bloga Być matematykiem. Playlista Matura – rozgrzewka jest na bieżąco wzbogacana o nowe filmy.

Czy chcesz wiedzieć jeszcze więcej?

Weź udział w moim kursie rozwiązywania równań trygonometrycznych dla maturzystów

Kurs rozwiązywania równań trygonometrycznych

Po szczegóły kliknij w powyższy obrazek. Bezpłatnie – w celach zapoznawczych – udostępniam pierwszy odcinek kursu.

Skontaktuj się ze mną!

Aby powiększyć powyższy obrazek, kliknij w jego obszarze i skontaktuj się ze mną. Podczas spotkania online poznasz mój warsztat od podszewki podnosząc swoje umiejętności matematyczne na wyższy poziom.