Być matematykiem

Cóż to znaczy? Kto może zostać matematykiem i kiedy nim się staje? Każdy z aktywnie uprawiających tę dziedzinę wiedzy ma na to swój pogląd. W mojej opinii, aby móc nazwać się matematykiem, należy zgromadzić doświadczenie. Nauczycielskie, naukowe, praktyczne – każde związane z Królową Nauk.

Moim doświadczeniem dydaktycznym jest praca nauczyciela akademickiego od roku 1991 do chwili obecnej. Jako pracownik naukowy opublikowałem (do roku 2014) dwadzieścia osiem prac w czasopismach o zasięgu międzynarodowym. A moje hobby? Także matematyka. Poza tym jazda na rowerze i wszelkie formy aktywności fizycznej.

Pragnę powitać serdecznie Czytelników nowego bloga. W zamierzeniu będzie on zawierał ciekawe rozwiązania zadań, omówienia problemów, materiały szkoleniowe rzadko prezentowane na wykładach. Także drobne felietony.

Zakładając bloga trudno na samym początku wiedzieć, jak będzie się on rozwijał. Wszystko pokaże czas. Czy zrealizuję wyrażone powyżej zamierzenie? Proszę życzyć mi szczęścia.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Czytelnikom wiele radości, rodzinnej atmosfery, a przede wszystkim zdrowia.

Napisz komentarz