Matematyka z pasjonatem

Lekcje matematyki były dla Ciebie nudne. Cierpisz na myśl o kolejnej lekcji znienawidzonego przedmiotu. Masz dość schematów utartych latami szkolnego nauczania. Matematyka z pasjonatem. Dobrze trafiłeś.

Czy kiedykolwiek zastanowiłeś się, Drogi Czytelniku, dlaczego aż tak bardzo tej matematyki nie lubisz? Czy powodem są Twoje małe zdolności, czy może z Tobą wszystko w porządku, ale brak Ci było zapalonego i doświadczonego przewodnika?

Czy potrzebujesz zgłębić tajniki Królowej nauk z powodu czekającej Cię matury bądź studenckiej sesji egzaminacyjnej? A może po prostu chcesz podnieść się na wyższy poziom zrozumienia? Dobrze trafiłeś.

Niedawno wystartowała strona mojej marki, czyli Być matematykiem, a wraz z nią kanał na YouTube.

Kto choć raz spojrzał na mój blog wie, że jestem pasjonatem, że matematyka jest nie tylko moim zawodem. Lubię uczyć myślenia, przełamywać schematy. Zapraszam do oglądania zamieszczanych na kanale treści. Obecnie jest tam playlista zatytułowana Matematyka z pasjonatem. To mój nowy projekt a właściwie jego zwiastun. Playlista zawiera materiały, które udostępniam całkowicie bezpłatnie. Są to krótkie filmy (co najwyżej dziesięciominutowe). Każdy poświęcony jest jednemu konkretnemu zagadnieniu. Prezentuję rzeczy przydatne w praktyce rozwiązywania zadań ale też takie, które zwyczajnie lubię. Jednak ta playlista nie stanowi celu samego w sobie. Zamierzam powołać do życia platformę kursową mojego bloga i mojej marki. Nie jest to sprawa łatwa i wymaga wielu przemyśleń. Wiem jedno — kursy, które chcę stworzyć, będą dostępne odpłatnie. Tam będę tłumaczył jeszcze dokładniej przypominając niezbędne podstawy teoretyczne. Zaprezentuję więcej zadań i ćwiczeń.

Bloguję od końca roku 2014. Czas już na wyjście poza te ramy, na stworzenie czegoś nowego. Serdecznie zapraszam do oglądania efektów mojej pracy.

Kilka słów od kuchni. W celu tworzenia profesjonalnych materiałów kursowych (i nie tylko) zakupiłem licencję programu Camtasia Studio. Nie jest ona tania, ale było warto. Tworzenie darmowych materiałów pozwala nabyć odpowiedniego doświadczenia na nowym polu — filmowym. Prezentacje służące do nagrywania filmów tworzę w systemie $\LaTeX$ z użyciem pakietu prezentacyjnego Beamer. Jego możliwości w zakresie matematycznym są znacznie szersze od narzędzi proponowanych przez standardowe pakiety biurowe. Wybór jest świadomy, Beamerem posługuję się już od wielu lat wspomagając nim moje wystąpienia konferencyjne.

Drogi Czytelniku, jeśli zbłądziłeś w to miejsce proszę, zajrzyj na mój kanał, a jeśli Ci się spodobał — opowiedz moją historię swoim znajomym.

4 komentarze

Dodaj komentarz