Pomóżmy Julii

W roku 1987 ukończyłem I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku–Białej. Z tą szkołą identyfikuję się przez całe życie. Teraz jedna z absolwentek mojej szkoły potrzebuje pomocy. Czy masz wolne środki? Pomóż!

Oto Julia, przyszła lekarka. Miejmy taką nadzieję. Młoda dziewczyna o wielorakich zdolnościach, również matematycznych. Niestety życie płata różne figle. Jeśli chcesz, Czytelniku dowiedzieć się jakie, kliknij w poniższy obrazek.

Oddajmy teraz głos siostrze Julii, Karolinie.

Julia od dziecka miała ścisły umysł. Począwszy od szkoły podstawowej osiągała sukcesy w konkursach zarówno matematycznych jak i przyrodniczych. Gimnazjum kończyła w klasie o profilu matematycznym, a swój talent w tej dziedzinie udowodniła wielokrotnie. Zdobyła tytuł finalisty w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów, a w wojewódzkim konkursie przedmiotowym tytuł laureata. W tym samym czasie odniosła sukces w konkursie z biologii, przypieczętowując tym samym wybór bio-chemicznego profilu w liceum. W pierwszej klasie liceum, zaraz po zdobyciu tytułu finalisty w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności już miała przygotowywać się do kolejnej olimpiady, kiedy jej plany przerwała diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna zmusiła ją do kilkumiesięcznego pobytu w szpitalu i kontynuacji nauki w formie zdalnej. Chorobę udało jej się na szczęście pokonać, zdała maturę i rozpoczęła naukę na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Julia już prawie zapomniała o chorobie i rzuciła się w wir nauki i samodzielnego, studenckiego życia, o którym zawsze marzyła. Niestety zaraz przed rozpoczęciem drugiego semestru usłyszeliśmy złe wieści – nawrót choroby…
Resztę już znacie.

W pomoc Julii zaangażowała się też jej i moja szkoła, I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku–Białej. O zbiórce na rzecz dziewczyny dowiedziałem się jednak nie z kanałów szkolnych, ale prywatnie. Zawiadomiłem dyrekcję, która odpowiedziała mi uprzejmym mailem.

Szanowny Panie,

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie na rzecz pomocy dla naszej absolwentki. Od tygodnia prowadzimy akcję wśród społeczności szkolnej. Odzew jest budujący. Mamy nadzieję, że całe przedsięwzięcie zakończy się pełnym sukcesem i Julia wróci do zdrowia. Pozdrawiamy serdecznie.

Dyrekcja I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej

Od tygodnia oznacza zaraz po rozpoczęciu zbiórki. To szkoła pierwsza dostrzegła potrzebę pomocy swojej absolwentce.

Dobrą pointą są słowa, które otrzymałem od wychowawczyni Julii, pani mgr Małgorzaty Koral. Krótkie, ale jakże treściwe.

Julia Radzio?

Najpierw: nieśmiała, niepozorna, trochę zamknięta w sobie, skupiona na pracy. Potem: blada, zmęczona, cierpliwa, zawsze przygotowana, nieskarżąca się, wytrwała. W końcu: coraz bardziej pewna siebie, pracowita, piękna, pełna wiary i w reszcie uśmiechnięta. I niech taka z nami będzie!!!

Czy masz jeszcze wątpliwości, na co przeznaczyć swoje, choćby najdrobniejsze, nadwyżki finansowe? Pieniądze mają tę miłą właściwość, że się sumują. Z pewnością zostaną wydane w najwłaściwszy sposób. A Julka, otrzymując od Ciebie nowe życie, z pewnością odda to wielkie dobro swoim przyszłym pacjentom.

Co zrobić? Pomóż!

1 komentarz

  • Jest to moja była uczennica z gimnazjum. Bardzo zdolna, skromna i z wielkim sercem. Wielokrotna laureatka z matmy i biologii. Mam nadzieję że jej się uda. Chce zostać lekarzem i myślę że spłaci każdy grosz pomagając innym z wielką empatią do pacjenta. Dobro wraca! Abyśmy mieli samych takich lekarzy!
    Izabela Binek

Napisz komentarz