Przejdź do treści

Wygraj książkę… niecodziennie

W roku 2016 zaczęła się moja współpraca z wydawnictwem Pętla. Była ona związana z popularyzacją książki Matematyka od zera dla inżyniera K. A. Strouda i D. J. Bootha.
Ta wyjątkowa pozycja wśród podręczników akademickich to niezbędnik każdego początkującego studenta kierunków technicznych i ścisłych, który doskonale sprawdza się w warunkach samodzielnej nauki. Książka istnieje na rynku anglojęzycznym od roku 1970, zaś ostatnio ukazało się jej ósme wydanie, którego tłumaczenie na język polski dostępne jest od dzisiaj w sprzedaży. Więcej informacji o książce znajdziecie tu: https://www.stroud.edu.pl/.

Weź udział w konkursie i zdobądź atrakcyjną nagrodę!!!

Kilka słów wstępu

Współpraca z wydawnictwem Pętla pozwoliła na organizację w roku 2019 pierwszego konkursu, w którym można było wygrać egzemplarz tej cennej książki.

Z okazji wprowadzenia do sprzedaży VIII wydania Matematyki zaproponowano mi przeprowadzenie na blogu kolejnego konkursu. Również można w nim wygrać egzemplarz najnowszego wydania. Na jego tylnej okładce znalazła się recenzja mojego autorstwa.

Zapraszam do wzięcia udziału. Nagrody są cenne.

Konkurs

Organizator, sponsor i nagrody

Głównym organizatorem konkursu jest autor i właściciel bloga Być matematykiem (https://byc-matematykiem.pl), czyli Szymon Wąsowicz. Współorganizatorem oraz fundatorem nagród jest Pętla Sp. z o.o., ul. Biwakowa 4, 02–965 Warszawa. Sponsor funduje pięć nagród. Są nimi książki Matematyka od zera dla inżyniera K.A. Strouda i Dextera J. Bootha, wydanie VIII. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez sponsora pod warunkiem podania organizatorom danych teleadresowych (imię, nazwisko, adres dostawy, numer telefonu, adres e-mail). Dane te zwycięzcy podadzą dopiero po zawiadomieniu otrzymanym od organizatorów.

Cel konkursu

Popularyzacja wiedzy matematycznej i szerzenie świadomości o konieczności znajomości matematyki.

Uczestnicy konkursu

Uczestnikiem konkursu może zostać każda osoba zdolna do czynności prawnych. Wzięcie udziału w konkursie oznacza akceptację jego zasad.

Zadanie konkursowe

Aby wziąć udział w konkursie, należy podać zadanie matematyczne z niecodziennym rozwiązaniem, odbiegającym od utartych reguł i standardów, napisać to rozwiązanie i uzasadnić, dlaczego można je uznać za niecodzienne.

Zakres tematyczny jest dowolny. Zadanie może reprezentować każdy poziom: szkoła podstawowa, średnia, wyższa i jeszcze więcej.

Pracę konkursową można wykonać w dowolnej formie: plik edytora tekstów, plik pdf, skany ręcznie pisanych notatek. Pracę tę należy podpisać swoim imieniem i nazwiskiem i przesłać na adres e-mail szymon@byc-matematykiem.pl do godziny 23:59 dnia 15.10.2021. Prace nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę. Proszę w temacie e-maila napisać: Konkurs, Jan Kowalski (gdyby istotnie Jan Kowalski był uczestnikiem, proszę po prostu podać swoje imię i nazwisko).

Rozstrzygnięcie konkursu

Jurorami w konkursie są organizatorzy (Szymon Wąsowicz oraz dwóch przedstawicieli sponsora), a także dwóch zaproszonych matematyków o uznanej renomie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 5.11.2021. Lista zwycięzców wraz z zajętymi przez nich miejscami zostanie podana do wiadomości w artykule na blogu Być matematykiem. O zdobyciu nagrody zwycięzcy zostaną zawiadomieni przez organizatora drogą e-mailową (na adres, z którego wysłano pracę konkursową) i poproszeni o podanie danych koniecznych do wysyłki nagrody. Dane te zostaną przekazane sponsorowi w celu organizacji przesyłki.

Serdecznie zapraszam do udziału

Już dziś weź udział w konkursie. Nagrody są wyjątkowo cenne, gdyż egzemplarz książki Matematyka od zera dla inżyniera kosztuje 199 zł. Naprawdę warto!!!

Napisz komentarz